Tekar Terapi

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Tekar terapisinde, Yüksek frekanslı elektromanyetik enerji transferiyle dokularda ısı artışı meydana getirmek, ağrıyı kesmek ve doğal onarım sürecini hızlandırmak amaçlanmaktadır.

Tekar terapisi için kullanılan tekar cihazının iki başlığı ve bir topraklama plağı bulunur. Kapasitif dediğimiz başlıkla iletkenliği yüksek, direnci düşük kas, damar, lenf gibi dokular hedeflenir. Etki başlığın altında oluşur.3-4 cm derinliğe inebilir. Rezistif başlıkla direnci yüksek olan tendon, eklem, kıkırdak gibi dokular hedeflenir. Etki 8-10 cm’ye kadar ulaşır. Tekar uygulaması sırasında ağrı hissedilmez, rahatlatıcı bir ısınma duygusu vardır. Genelde masaj eşliğinde uygulanır.

Tekar Terapi Ankara - Fizik Tedavi

Tekar Terapi Nasıl Yapılır?

Diyatermik terapinin bir çeşidi olan Tecar terapi, organizmanın doğal onarım süreçlerini uyaran ve motor iyileştirme süresini kısaltan bir terapidir.

Cihazın sağladığı elektromanyetik enerji- doku etkileşimi yoluyla, mikro-hiperemi içeren iyonik bir akışa yol açmaktadır. Böylece ödem ve inflamasyon azalır. Aktif olarak kaslar, venöz lenfatik sistem vb gibi su içeriği bakımından zengin yumuşak dokular üzerinde etkilidir.

Fiyatı Nedir?

Fiyat bilgisi alıp işlem hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Kanunen fiyat ve ücret bilgisi web ortamında paylaşımı yapılamamaktadır. Bilgi almak için bize telefondan ya da whatsapp üzerinden ulaşın.