Açık MR

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon üç oksijen atomundan oluşan kimyasal bir bileşiktir.

Tedavi amaçlı olarak kullanılanı formuna medikal ozon denir. 1900 lü yıllardan beri tıbbi alanda kullanılmaktadır. OZON gazı okside edici özelliğinden dolayı bakterileri, virüsleri, mantarları ve toksinleri yok edebilme gücüne sahip olduğu için hem sistemik enfeksiyonlarda hem enfekte olmuş yara enfeksiyonlarının tedavisinde güvenle kullanılabilir.

Ozon tedavisi

Ozon Nasıl Tedavi Eder?

Dokuların oksijenlenmesinin azalması hastalıkların oluşmasının en önemli nedenidir. Oksijenizasyonun azalması günlük olarak pek çok yolla aldığımız toksik maddelerin uzaklaştırılmasını zorlaştırır. Toksik maddeler zamanla hücrelerin ve dokuların bozulmasına neden olur ve hastalıklar bu şekilde oluşmaya başlar

Vücudumuzun doğal savunma mekanizmaları,günlük olarak oluşan zararlı maddelere ve hücrelere karşı savaşabilme yeteneğindedir. Bu savunma sistemleri doğal bir denge halindedir. Vücudun antioksidan mekanizmalarının zayıflaması, dokuların oksijenlenmesinde azalma, hücrelerin bozulmasına ve hastalık gelişimine neden olur.Ozon tedavisi vücudun antioksidan kapasitesini arttırarak bağışıklık sistemini güçlendirir

Ozon Tedavisinin Faydaları Nedir?

Kırmızı kan hücrelerinin oksijen taşıma kapasitesini arttırır. Vücuttaki NO ( nitrik oksit) seviyesini arttırarak damarları genişletir ve bu sayede hücrelere ve dokulara giden kan akımı miktarı artar.Damar ve lenflerdeki toksinler ve atıklar temizlenmiş olur. Böylece oluşan yaraların tedavisinde etkili bir tedavi seçeneğidir.

Cillte artan kan dolaşımı ile birlikte cilt yenilenir, parlaklık ve canlılık kazanır.

Ozon insülin benzeri etki göstererek glukozun hücre içine girmesini kolaylaştırarak kan şekerini düşürür. Bu sebeple Diyabetik  (Şeker Hastalığı ) hastalarda ve insülin direnci olan hastalarda tedaviye destek amaçlı kullanılabilir.

Dezenfektan özelliği nedeni ile pek çok sistemdeki virüs bakteri gibi patojenleri yok eder. Özellikle coronavirus , hepatit gibi zarlı viruslarda zarf yapısını bozarak virusun etkisiz hale gelmesine destek olur.

https://ulugbey.com.tr/wp-content/uploads/2024/05/ozon_tedavisi-e1717161447948.jpg

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Major ozon ( Major otohemoterapi ) En çok kullanılan uygulama yöntemidir. Hastanın damar yolundan alınan 100 ml kan ozonla karıştırılır ve tekrar hastaya damar yolundan verilir. Uygulama yaklaşık yarım saat sürer.

Ozon tedavisi Hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?

1-Bağışıklık sistemini güçlendirme ( sık tekrarlayan enfeksiyon öyküleri ( Üst solunum yolu enfeksiyonları , idrar yolu enfeksiyonları  v.b )

2-Fibromiyalji

3-Kronik yorgunluk , halsizlik, depresyon

4-Diyabet ( şeker hastalığı )

5-Damar hastalıkları

6-KOAH , Pnömoni ( zatürre ) , Covid, akciğer fibrozis, astım , bronşit ), sigara içicileri

7-Diyabetik ayak yaraları

8-Romatoid artrit  gibi romatizmal hastalıklar

9-Kireçlenme

10-Uykusuzluk

11-Kabızlık

12-Bel fıtığı , boyun fitiığı, sırt ağrılarıı

13-Vertigo

14-Antiaging amaçlı

15- Avasküle Nekroz

16-Allerjik hastalıklar

17-Gut

18-Ciltte parlaklık ,yenilenme ve kırışıklıklarda )

19-Detox –zayıflama

20-Migren , baş ağrıları

2024 Fiyatı Nedir?

Fiyat bilgisi alıp işlem hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Kanunen fiyat ve ücret bilgisi web ortamında paylaşımı yapılamamaktadır. Bilgi almak için bize telefondan ya da whatsapp üzerinden ulaşın.