Saç Ekimi

Saç Ekimi

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Saç ekimi, saç dökülmesi yaşayan bireylerde saçın yoğun olduğu bölgelerden alınarak, seyrek veya kellik yaşanan bölgelere nakledilmesi işlemidir. Bu işlem genellikle cerrahi bir müdahale olarak gerçekleştirilir ve estetik cerrahi alanında yer alır.

Saç ekimi işlemi, genellikle donör alan olarak adlandırılan ve genellikle arka veya yan baş bölgesinde saçların yoğun olduğu bölgelerden saç köklerinin alınmasıyla başlar. Bu kökler genellikle ömür boyu dökülmeyen sağlam saç kökleridir. Daha sonra, alınan saç kökleri, saçsız veya seyrek olan bölgelere, genellikle mikrocerrahi tekniklerle, yerleştirilir. Bu işlem, doğal bir görünüm elde etmek için saç köklerinin doğru açı ve yönde yerleştirilmesini içerir.

Saç ekimi merkezleri, bu tür işlemleri profesyonel olarak yapan ve saç ekimi için gerekli tıbbi ekipmana ve uzmanlığa sahip tıbbi kuruluşlardır. Bu merkezlerde, genellikle deneyimli plastik cerrahlar veya estetik cerrahlar, saç ekimi operasyonlarını gerçekleştirirler. Modern saç ekimi merkezleri, cerrahi müdahalelerde kullanılan en son teknolojileri ve teknikleri takip ederek, hastalarına en iyi sonuçları sağlamayı hedeflerler. Hastaların saç ekimi sürecindeki memnuniyeti ve doğal bir görünüm elde etmeleri ön planda tutulur.

Sağlık Haritası ve Checkup

Saç Ekim Merkezimiz

Hasta Saç Ekim’i Bölüm Yöneticisi tarafından karşılanır ve Yaşanacak tüm süreçler anlatılır. Hastanın soruları cevaplanır. Hasta, saç ekim uzmanı ile görüşmeye götürülür. ‘’SAÇ ANALİZ CİHAZI’’ ile donör bölge kontrolü yapılır. Nakil istenen bölgeler konuşularak ön (kaba) bir çizim yapılarak greft sayısı belirlenir. Operasyon ile beraber PRP öneriliyor mu görüşülür. Tekrar hastamızı odamıza davet ederek, görüşmeyi sorup fiyatlandırmanızı yaparız. Hastamız ile anlaşıldığında AVANS alınarak operasyon günü belirlenir.

Ekibin profesyonelliği, deneyimi, tecrübesi ile saç ekimi süreci harmanlandığında mükemmel sonuç kaçınılmazdır. Saç ekimi cerrahi bir işlemdir, geri dönüşü yoktur. Şansa bırakılamaz. Biz bu anlamda ekip olarak güncel gelişmelere adapte olarak, her gün yenilenen son teknolojilere uyum sağlayarak siz danışanlarımıza en iyi hizmeti, kaliteyi vermek için buradayız.

Yazılar ve Videolar